четверг, 19 ноября 2015 г.

Розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

В Україні національно-патріотичне виховання дітей та молоді має стати одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку громадянина як високоморальної особистості, яка плекає українські традиції, духовні цінності, володіє відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатна реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства, сповідує європейські цінності, готова до виконання обов’язку із захисту Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України.
Актуальність національно-патріотичного виховання громадян, особливо дітей та молоді, зумовлюється процесом консолідації та розвитку українського суспільства, сучасними викликами, що стоять перед Україною і вимагають дальшого вдосконалення системи національно-патріотичного виховання, оптимізації державної політики у зазначеній сфері.
Національно-патріотичне виховання дітей і молоді було важливим питанням на розширеному засіданні колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, яке відбулось 18 листопада 2015 року.
В колегії прийняв участь та виступив з доповіддю заступник облдержадміністрації Едуард Анатолійович Гугнін. У своєму виступі він загострив увагу на потребі побудови системи формування ціннісних орієнтирів, починаючи з дітей у дошкільних закладах, закласти міцні основи для роботи в умовах змін.
Керівник Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Ярославівна Озерова виступила з докладом, в якому було визначено три пріоритетні напрями у національно-патріотичному вихованні: громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання. Окрім цього Тетяна Ярославівна доповіла про діяльність гуртків та волонтерських організацій з національно-патріотичного напряму.
З доповіддю про роботу інституту з національно-патріотичного виховання дітей і молоді виступив ректор Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Пашков Володимир Васильович.
В ході колегії було заслухані доклади керівника Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту  Запорізької міської ради Гусак Оксани Вікторівни та інших учасників колегії.
За підсумками колегії було ухвалено низку рішень.  
Вжити заходів щодо налагодження співпраці з громадськими об’єднаннями патріотичного спрямування, волонтерами, учасниками АТО у проведенні заходів; сприяти розвитку системи шкільної медіаосвіти, взаємодії з громадськістю засобами мережі Інтернет, хмарних технологій; забезпечити підтримку функціонуючих та створення нових гуртків спортивно-технічного напряму при загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах тощо.
Підвищення кваліфікації фахівців із національно-патріотичного виховання, а також введення до навчальних планів підготовки і перепідготовки педагогів навчального курсу «Сучасні методи і технології національно-патріотичного виховання школярів» покладено на обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Створити обласну Координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання як постійно діючий консультативно-дорадчий орган при Департаменті освіти і науки облдержадміністрації та  визначити Регіональний інформаційно-аналітичний центр «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР як координуючий з питань апробації навчально-виховних інновацій громадянсько-патріотичного спрямування, міжрегіональної взаємодії, обміну інформацією та досвідом роботи.

Комментариев нет:

Отправка комментария

После текста обсуждения выбирайте подпись Анонимный