пятница, 23 сентября 2016 г.

Всеукраїнський форум

 «Мелітополь інтеркультурний: джерела та горизонти діалогу»

 

21–23 вересня 2016 р. на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б.Хмельницького пройшов Всеукраїнський форум «Мелітополь інтеркультурний: джерела та горизонти діалогу». Головні гасла Форуму: «Ми різні – і в цьому наше багатство!», «Ми разом – і в цьому наша сила!».
Урочисте відкриття Форуму відбулося дуже символічно – зі звернення студентів до присутніх різними мовами інтеркультурних груп Мелітополя і вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО хвилиною мовчання.
Із вітальним словом виступив ректор Мелітопольського державного педагогічного університету професор В.В.Молодиченко, який висловив упевненість, що цей захід стане значною віхою для гуманітарної загалом і педагогічної думки зокрема, а також робочою платформою для опрацювання міжкультурно-комунікативних концептів, значним кроком до їх успішного практичного втілення.
На відкритті форуму було зачитано вітальний лист від експерта Ради Європи з питань інтеркультурної політики, наукового радника Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» К. Рубікондо, у якому наголошувалося, що в рамках окресленої Програми Мелітополь позиціонують як одного з найвпливовіших гравців на мапі інтеркультурності України, що в нього є чого повчитися містам-учасникам не лише української, але й міжнародної мережі інтеркультурних міст та лист від Надзвичайного і Повноважного Посла Грецької Республіки в Україні В. Попадопулоса, який високо оцінив ініціативу університету і побажав успіхів учасникам Форуму.
Голова Ради національно-культурних товариств Мелітополя Л. С. Маргарян у своєму вітальному слові говорив про ефективну співпрацю педагогічного університету з національно-культурними товариствами міста і визначив її подальші перспективи.
Формат Всеукраїнського форуму «Мелітополь інтеркультурний: джерела та горизонти діалогу» передбачав роботу в наукових секціях та інтерактивних студіях. Так, в рамках науково-практичної конференції «Психолого-педагогічні засади формування готовності учнів до міжкультурної взаємодії» із доповіддю про результати дослідно-експериментального проекту «Створення навчально-методичних засад формування у дітей навичок міжкультурної комунікації» виступила Л. М. Павлова, методист відділу дослідження підготовки вчителів Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

У рамках Форуму проводились також науково-освітні та культурно-виховні заходи.
Співробітники РІАЦ «Освіта та громадянське суспільство» взяли активну участь у роботі  Форуму за темами:
«Міжнаціональні відносини в сучасній Україні: суспільно-державний аспект» (Богомолова Н. М. –Мальований М. М. Мяло П. І)
«Толерантність як умова формування свідомого громадянина-патріота України» ( Долгова О. В., Макаренко Т. М., Топчій Л. А., Федорець І. А.)
«Формування ідентичності учнів старшої школи у полікультурному суспільстві: національно-громадянський аспект» (Шугальова І. М. Богомолова Н. М.).

Всеукраїнський форум «Мелітополь інтеркультурний: джерела та горизонти діалогу» відкриває широкі перспективи для подальшого пошуку спільних шляхів подолання сучасних викликів у країні, яка є багатокультурною.

Комментариев нет:

Отправка комментария

После текста обсуждения выбирайте подпись Анонимный