Заходи 2013 року

14.12.2013 р.
Интеллектуальный спарринг «Прав? Да!»

Во время Всеукраинской недели права с 9 по 13 декабря 2013 г. в г. Запорожье и Запорожской области прошли воспитательного мероприятия на правовую тематику под названием «Интеллектуальный спарринг «Прав? Да!»
Организаторы мероприятия – Координационный совет молодых юристов при Главном управлении юстиции в Запорожской области, Межвузовский исследовательский центр «Политика и образование» Запорожского областного института последипломного педагогического образования и Областной центр патриотического воспитания молодежи. В Запоріжжі відбулася VІІ Міжнародна науково-практична конференція
з питань патріотичного виховання молоді.

7-8 листопада 2013 року у Запоріжжі пройшла VІІ Міжнародна науково-практична конференція з питань патріотичного виховання молоді «Патріотичне виховання громадян в умовах інтеграційних процесів».
Метою конференції визначено визначення змісту і суті патріотичного виховання громадян України в контексті демократизації суспільства і держави.
Серед головних завдань, яки ставилися організаторами  конференції: визначення реалій та проблем сучасної системи патріотичного виховання в Україні та інших державах світу;
налагодження взаємозв’язку і взаємодії між суб’єктами патріотичного виховання;
визначення стратегічних напрямків діяльності з патріотичного виховання;
збагачення та поглиблення змісту роботи з патріотичного виховання на всіх рівнях діяльності;
впровадження передових інноваційних освітньо-виховних технологій в сучасну систему патріотичного виховання;
вивчення світового та вітчизняного досвіду впровадження патріотичного виховання як проекту розвитку України.

27.11.2013р.

Религия и гражданское общество


Сотрудники Межвузовского исследовательского центра «Политика и образование» ЗОИППО (Н. М. Малеванный, Н. Н. Богомолова)  и эксперт центра С.В. Петков (доктор юридических наук, профессор) приняли участие в XIІ международном семинаре «Религия и гражданское общество: между фундаментализмом и секуляризацией»,  который проходил в Ялте с 20 по 25 ноября 2013 г.
Организатором постояннодействующего семинара являются Таврический национальный университет им. В.И.Вернадского (Сенюшкина Т. А., доктор наук государственного управления, профессор кафедры политических наук и международных отношений Таврического национального университета им. В.И.Вернадского, председатель правления Крымского отделения общества конфликтологов Украины, директор Сети культурного обмена и межэтнического доверия) и Западно-Мичиганский университет (США) (доктор Рудольф Зиберт, профессор факультета религиозного обучения Западно-Мичиганского университета (США), директор Центра «Гуманистическое будущее»).
Участие в семинаре приняли учёные из Украины, России, Казахстана, Узбекистана, Грузии, Литвы, США, Италии, Индии, Германии.


07.10.2013р.
«Правова культура як фактор формування
громадянського суспільства в Україні»

На виконання Указу Президента України від 18.10.2001 № 992/2001 «Про Національну програму правової освіти населення», Програми правової освіти населення Запорізької області на 2012 – 2016 роки, з метою проведення заходів з правоосвітньої та правовиховної тематики, поширення серед молоді знань про державу і право, формування активної громадянської позиції, МДЦ «Політика та освіта» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Саратовського державного університету 7 жовтня 2013 року проведений «круглий стіл» в онлайн-режимі за темою «Правова культура як фактор формування громадянського суспільства в Україні».
Учасники круглого столу: представники органів державної влади та місцевого самоврядування, депутати Запорізької обласної ради та Запорізької міської ради, помічник народного депутата України, науково-педагогічні та педагогічні працівники, учнівська молодь, представники громадських організацій.

20.09.2013р.

Актуальність християнського виховання в полікультурному суспільстві України

18 вересня 2013 р. в КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся круглий стіл  «Актуальність християнського виховання в полікультурному суспільстві України» для керівників РМО вчителів та вчителів, які викладають курси духовно-морального спрямування, на якому були обговорені інноваційні форми роботи з молоддю щодо популяризації знань з основ християнської культури. З доповідями виступили Мальований Микола Михайлович, зав. кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО» ЗОР, протоієрей Роман (Півнєв) УПЦ МП, Борхович Світлана Миколаївна, ст. викладач кафедри теології КПУ.

27.09.2013р.
Формування навчально-дослідницької діяльності здібних учнів через участь в олімпіадах, конкурсах та МАН

      26 вересня 2013 р. в Бердянській гімназії №3 відбувся науково-практичний семінар для  вчителів, які викладають курси духовно-морального спрямуванняза темою: «Формування навчально-дослідницької діяльності здібних учнів через участь в олімпіадах, конкурсах та МАН», на якому були розглянуті сучасні методи дослідження біблійних текстів, організація роботи з учнями щодо підготовки до олімпіад та конкурсів за допомогою «Школи сучасних знань», результати обласних конкурсів.
Обговорюємо проект Концепції громадянської освіти та виховання в Україні
З метою обговорення проекту Концепції громадянської освіти та виховання в Україні, поширення інформації про роботу щодо впровадження проекту «Громадянин» та висвітлення питань з проблеми взаємодії політики і освіти у напрямку громадянського виховання 20 лютого 2013 року у Запорізькому коледжі радіоелектроніки Запорізького національного університету відбулась зустріч співробітників кафедри теорії та методики виховання  (Мальований М.М., к. ф. н., доц., Барліт О.О., к. пед.. н., доц.) та МДЦ «Політика та освіта» (Богомолова Н.М.) ЗОІППО із класними керівниками груп студентів, які навчаються у коледжі. 

ДОКЛАДНО25.08.2013р.

Педагоги готуються до впровадження шкільного курсу «Сімейні цінності»

  Відповідно до рішення Комітету Верховної ради України щодо рекомендацій круглого столу на тему «Деякі аспекти реалізації державної сімейної політики в Україні», згідно листа Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій змісту освіти» Міністерства освіти і науки України від 25.06.2013 р. №14.1/10-2223, на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з 19 по 23 серпня 2013 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Сімейні цінності».
Мета семінару-практикуму: сприяння продуктивності і якості роботи класних керівників, психологів, соціальних педагогів, вчителів для організації сімейного виховання у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах; створення духовно-моральної основи, що базується на усвідомленні, прагненні людини проживати радісне і щасливе життя, ефективно розвиватися в парі й у сім’ї, взаємодіючи при цьому з дітьми, батьками, родом; знайомство з мотивами і принципами створення сім’ї, побудованими на природній системі цінностей людини, які дозволять ще у дошлюбний період закласти надійний фундамент сім’ї.
В семінарі прийняли участь працівники інститутів післядипломної педагогічної освіти, фахівці управлінь освіти, класні керівники, соціальні педагоги, практичні психологи та вчителі регіонів України, м. Запоріжжя, м. Мелітополя, Запорізького та Мелітопольського районів Запорізької області, які впроваджуватимуть у 2013-2014 навчальному році курс за вибором або факультатив «Сімейні цінності» у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

После текста обсуждения выбирайте подпись Анонимный