НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

Центр було створено 3 жовтня 2011 року як Науково-методичний центр «Політика і освіта», 10 червня 2015 року Центр було перейменовано у Регіональний інформаційно-аналітичний центр «Освіта та громадянське суспільство»
        З вересня 2015 року співробітники Центру взяли участь у впроваджені та реалізації нового освітнього проекту для шкільної молоді «ВРАХОВУЙ РІЗНИЦЮ». У рамках проекту створено новий предмет для старшокласників - курс за вибором «Кроки до порозуміння». В апробації курсу взяли участь більше 100 навчальних закладів Запорізької області.
      За п'ять років було проведено наступні соціологічні дослідження «Політична обізнаність учасників навчально-виховного процесу (регіональний аспект)» (2011 р.). Спільно із Саратовським державним університетом (РФ) проведені опитування: «Громадянська та політична ідентичність учасників навчально-виховного процесу» (2012 р.); «Правова культура як фактор формування громадянської компетентності учасників освітнього простору: регіональний аспект» (2013 р.). «Актуальні питання розвитку громадянського суспільства: регіональний аспект» (2015 р.). «Готовність учасників навчально-виховного процесу до міжкультурної комунікації у навчально-виховному середовищі загальноосвітніх та позашкільних закладів Запорізької області» (2016р.).
       Співробітники Центру приймають участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти ». Узагальнено досвід з понад 10 Загальноосвітніми навчальними закладами Запорізького регіону.
      Протягом п’яти років співробітниками Центру було проведено та взято участь понад 45 вітчизняних та міжнародних конференціях, 23 обласних семінарах, 34 круглих столів та інших заходах громадянсько-патріотичного спрямування.
Здійснюється науково-методичний супровід «Школа патріотів», «Правовий десант» у навчальних закладах, Інтерактивні заходи для учнівської молоді «Квест-гра»  громадянського спрямування до Всеукраїнського тижня права під назвою «Я-Громадянин»,Фестиваль для учнівської молоді «Разом на одній землі. Україна багатокультурна», Доступна правова допомога для дітей, Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права», Обласний турнір юних правознавців.
На базі центру працюють творчі групи «Громадянське суспільство в Україні. Формування громадянина в системі загальноосвітніх навчальних закладів» (2012-2014 рр.), «Формування громадянськості та патріотизму у старшокласників в умовах полікультурного регіону» (2015-2018 рр.).

Видавнича діяльність: Співробітниками Центру підготовлені та видані науково-публіцистичні збірки: «Методичний посібник з питань розвитку громадянського суспільства в Україні» «Методичні поради з питань громадянського виховання дитини»; «Правові аспекти шлюбу та сім’ї». Навчальний посібник «Технології соціальної роботи» (співавтор Арабаджиєв Д.Ю.). 
методичні посібники: «Права та обов’язки дитини, закон і відповідальність (виховна година)» (Богомолова Н.М.), «Національно-патріотичне виховання дітей і молоді» (Н.М. Богомолова, М.М. Мальований),  «Правове підґрунтя виховної роботи у процесі формування особистості громадянина України» (Мальований М.М., Богомолова Н.М.) та методичні рекомендації до семінару «Патріотизм та громадянськість в духовному розвитку особистості».

Всього за 2015-2016 рік співробітниками центру опубліковано у різних виданнях понад 100 статей та тез.

Комментариев нет:

Отправка комментария

После текста обсуждения выбирайте подпись Анонимный