среда, 19 апреля 2017 г.

18 квітня 2017 року у Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти розпочала роботу правоосвітня мандрівна експозиція «Кожен має право знати свої права» для учнів загальноосвітніх, професійно-технічних, інтернатних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів та педагогів м.Запоріжжя та Запорізької області.
На  відкриті виставки про права людини та механізми  реалізації в Україні обговорювали: 


Мальований М.М. (завідувач регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР),


Житняк Л.А. (провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області), Бородіна О. Й. (директор Першого Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги), Вітько С. Г. (директор Другого Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги),


Юхимчук О.В. (старший інспектор відділу молодіжної превенції Управління з превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, підполковник поліції, член Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області,), 

Демєнєва О.В. (адвокат, Координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Запорізькій області, член Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області),представники Управління патрульної поліції м.Запоріжжя; Дядя К. С., президент ГО «Центр розвитку кар’єри «Професіонали», член Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області).

Вони наголосили на актуальності формування у молодого покоління свідомої й активної громадянської позиції та правової свідомості.
На заході Богомолова Н.М. (методист РНМЦ «Освіта громадянське суспільство» ЗОІППО, голова Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області), підкреслила про необхідність залучення до правоосвітніх захолів учнівської молоді та педагогічних працівників, бо лише таким чином можна сприяти підвищенню правової обізнаності всіх учасників навчально-виховного процесу.

Косаренко С.В., як регіональний координатор роботи експозиції в м.Запоріжжі та Запорізькій області, розповіла присутнім, що мандрівна освітня виставка «Кожен має право знати свої права» була розроблена у 2011 році громадською організацією-членом УГСПЛ MART за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” з використанням матеріалів експертів і в рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”, як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання правам людини.  Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права» організовано програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
25 стендів виставки містять висловлювання відомих людей і молодих активістів, які відстоюють права людини, фотографії і малюнки, відомості про історичні факти, цитати із документів і рішень міжнародних органів з захисту прав людини і багато іншого, що дозволяє створити широке поле для дискусії й отримання інформації про права людини.
Умовно, матеріал стендів виставки складається із трьох основних блоків: Перший блок включає в себе філософію, історію, еволюцію прав людини. Інформація панелей цього блоку спрямована на розкриття змісту базових положень концепції прав людини. Матеріал панелей підкріплений зображеннями історичних постатей та подій, посиланнями на історичні документи, цитатами визначних особистостей. Другий блок присвячений окремим стандартам прав людини і основоположних свобод. Кожна панель містить вислови молодих людей, короткий зміст певного поняття, інформацію про справи Європейського суду з прав людини, пояснення норм права, опис дій на захист прав людини, візуальні об’єкти , які дозволяють розкрити зміст поняття. Третій блок є специфічним і розповідає про права дитини: про розуміння, історію та еволюцію прав дитини, Конвенцію ООН про права дитини. На першій панелі подана історія становлення прав дитини, друга панель розкриває суть поняття права дитини, третя містить інформація про Конвенцію. Ця модель мандрівної виставки є методичним інструментом навчання правам людини, але її сила в тому, що вона дозволяє привертати увагу широкого кола людей до проблем, пов’язаних з правами людини, мобілізувати місцеві громади, впливати на офіційну освіту.
Освітні екскурсії тривають 40-60 хвилин і включають в себе як безпосередньо інформаційно-навчальний блок, так і обговорення найбільш актуальних для відвідувачів питань щодо прав людини та можливостей їх відстоювання. Така виставка стає своєрідним майданчиком для дискусій про права людини та актуальні проблеми, що турбують кожного відвідувача та громаду в цілому.
Також особливістю експозиції є те, що екскурсії по виставці проводять студенти, які навчаються за спеціальністю «Правознавстсво» Запорізького національного, Запорізького національного технічного та Класичного приватного університетів, які пройшли навчання за спеціальною підготовкою.
Урочисту обстановку відкриття виставки також створили учні Запорізької ЗОШ№38 під керівництвом Таукєнової Л.В., педагога-організатора та учні Січового колегіуму, які читали вірші та співали пісні про права громадян України.


Всі присутні на заході відвідали першу екскурсію та із задоволенням висловили свої враження у книзі відвідувачів.

Запорізькі телеканали про мандрівну експозицію «Кожен має право знати свої права»: http://alextv.zp.ua/news/Запорізькі ТРК про захід
ТРК Z- Запоріжжя-новини (5хв.55сек)

Комментариев нет:

Отправка комментария

После текста обсуждения выбирайте подпись Анонимный