Заходи 2014

Конкурс творів для дітей на правову тематику
«Разом мандруємо в legalаnd – казкову країну права»
Основна мета Конкурсу:
-              утвердження       гуманістичних       правових       ідей, загальнолюдських та національних правових цінностей;
-          формування     у     населення     громадянської     позиції, схильності до правосвідомого життя;
-       виховання   почуття    важливості    прав   дитини   та людини;
-      залучення   до   правової   освіти   дітей   широкого кола громадянськості;
- сприяння популяризації серед дітей та юнацтва поваги до закону та правил співжиття, формування у дітей і підлітків позитивного образу права як державного інституту, соціальна підтримка талановитих дітей та молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку, активне залучення творчої громадськості до соціально-вагомої діяльності.

15.12.2014 р.

Правова освіта для юних громадян


13 грудня 2014 року на завершення Всеукраїнського тиждня права відбулось урочисте нагородження фіналістів Конкурсу творів для дітей на правову тематику «Разом мандруємо в legalаnd – казкову країну права».
Учасниками конкурсу стали діти, їхні батьки, науково-педагогічні та педагогічні працівники, інші особи, які виявили бажання створити твір.
Фіналістів конкурсу привітали: представник Департаменту освіти та науки Запорізької облдержадміністрації (Юрченко І.В.), який відзначив важливість правової освіти саме серед дітей та молоді, представник Головного управління юстиції у Запорізькій області (Михайлик І.Л.), яка розповіла про систему органів юстиції та основні функції, які покладені державою на відповідні установи.

ДОКЛАДНО


10.12.2014 р.

Правовий десант» для освітян


10 грудня 2014 року Координаційною радою молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Запорізькій області (голова Богомолова Н. М., методист МДЦ «Політика та освіта» ЗОІППО) у ДНЗ «Запорізький професійний металургійний ліцей» організований справжній «правовий десант».
Всі учні ліцею разом з викладачами стали учасниками інтерактивних заходів, які провели професійні та кваліфіковані фахівці-юристи різних галузей:.
ДОКЛАДНО

29.11.2014 р.

Формування патріотизму в умовах співробітництва та конфронтації в сфері трансграничних взаємовідносин країн

 28 листопада 2014 року відбулася VІІІ Міжнародна науково-практична конференція з питань патріотичного виховання молоді «Формування патріотизму в умовах співробітництва та конфронтації в сфері трансграничних взаємовідносин країн», співорганізатором якої є Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
 Мета конференції: визначення змісту і суті патріотичного виховання громадян в умовах викликів та загроз сьогодення.
Головні завдання  конференції:
-аналіз впливу тенденцій в сфері трансграничних взаємовідносин країн на зміст та сутність патріотичного виховання;
-  визначення реалій та проблем сучасної системи патріотичного виховання в Україні та інших державах світу;
-  визначення стратегічних напрямків діяльності з патріотичного виховання;
-  налагодження взаємозв’язку і взаємодії між суб’єктами патріотичного виховання;
-  збагачення та поглиблення змісту роботи з патріотичного виховання на всіх рівнях діяльності;
-  впровадження передових інноваційних освітньо-виховних технологій в сучасну систему патріотичного виховання;
-   вивчення світового та вітчизняного досвіду.

ДОКЛАДНО

05.10.2014 р.

Запорізький обласний турнір юних правознавців

4 жовтня 2014 року пройшов Перший Запорізький обласний турнір юних правознавців, організаторами якого виступили Координаційна рада молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Запорізькій області, Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Інститут права ім. В. Сташиса Класичного приватного університету. Співорганізаторами та спонсорами виступили Громадська організація «Запорізький вектор» та Запорізька обласна організація  вчених.
В Турнірі змагалися 21 команда: учні з 11-ти загальноосвітніх навчальних закладів, 3-х професійно-технічних  навчальних закладів  та студенти 7 коледжів м. Запоріжжя та Запорізької області.


20.05.2014р.


Взаємодія загальноосвітніх навчальних закладів
з органами державної влади як умова формування
громадянської компетентності учнівської молоді

Згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, громадянська компетентність, як здатність учня активно, відповідально та ефективно реалізовувати права та обов'язки з метою розвитку демократичного суспільства, належить до ключових компетентностей (постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1392).
Метою основних орієнтирів виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів є створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських та загальнолюдських цінностей (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243), що потребує інтеграції зусиль представників державної влади, правоохоронних органів та установ системи охорони здоров'я.
19 травня 2014 року у приміщенні I корпусу Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулось засідання «круглого столу» за темою «Взаємодія загальноосвітніх навчальних закладів з органами державної влади як умова формування громадянської компетентності учнівської молоді».

12.02.2014р.

Правова освітаПрофілактика негативних проявів у молодіжному середовищі

(семінар-практикум голів методичних об’єднань класних керівників професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області)

 Правове виховання – це діяльність, спрямована на формування правосвідомості і правової культури та на розвиток соціально-правової активності особистості. Громадянсько-правове виховання має включати: прищеплення поваги до прав і свобод людини та громадянина; виховання поваги до державних символів України, до Конституції та Законів України, виховання свідомої потреби у дотриманні чинного законодавства не лише своєї Батьківщини, а й інших країн світу; виховання почуття громадянського обов’язку перед Україною, суспільством; формування політичної та правової культури особистості; залучення учнівської молоді до участі у доброчинних акціях та розвитку волонтерського руху.
12 лютого 2014 року у ДНЗ «Запорізький професійний металургійний ліцей» проведено семінар-практикум голів методичних об’єднань класних керівників професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області за темою: «Правова освітаПрофілактика негативних проявів у молодіжному середовищі».
У  заході прийняла участь методист МДЦ «Політика та освіта» ЗОІППО, голова Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Запорізькій області Богомолова Н.М.Комментариев нет:

Отправка комментария

После текста обсуждения выбирайте подпись Анонимный