понедельник, 5 февраля 2018 г.

«Європейський клуб» для старшокласників


Важливими умовами демократичного суспільства є громадянська освіченість, компетентність, виховання поваги до прав людини, толерантність, вміння знаходити компроміс, виховання європейських цінностей. Необхідно, щоб громадяни знали свої права та обов'язки, дотримувались закону, мислили критично і незалежно.
Сучасні навчальні заклади мають сприяти розвитку демократичної культури, формуванню необхідних для проживання у європейському співтоваристві компетентностей, політико-правових і соціально-економічних знань. Пріоритети загальноєвропейської освіти полягають у наданні молодому поколінню теоретичних знань про розвиток європейських країн та практичних умінь: адаптуватись до життя і навчання в різних країнах Європи, бути мобільними, соціально активними, здатними до комунікації і захисту своїх прав. Формування в учнівської молоді європейських цінностей можливе за умови залучення їх до активної практичної діяльності роботи євроклубу.
Так, 2 лютого на базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась презентація (стейтмент) «Європейського клубу» для старшокласників навчальних закладів м.Запоріжжя. Захід організовано Позашкільним навчальним закладом «Центр науково-технічної творчості молоді «Політ» Запорізької міської ради за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради..
Мета програми «Європейського клубу»: розширення знань про Європу та євроінтеграційні процеси, виховання всебічно розвиненої, культурної, толерантної особистості, патріота України.
Основні завдання «Європейського клубу»:
вивчення історії, культури, традицій та звичаїв Європейського союзу;
поширення інформації про перспективи інтеграційних процесів у Європі;
встановлення зв’язків з молоддю країн Європи через програми молодіжних обмінів, листування, виконання спільних проектів;
організація заходів з метою поширення інформації про Європейський Союз, європейські організації, європейську спільноту;
формування комунікативних навичок, навичок самостійного навчання, збирання та критичного аналізу необхідної інформації;
підвищення рівня володіння інформаційно-комп’ютерними технологіями;
мотивація до вивчення іноземних мов.
У заході взяли участь співробітники Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО»ЗОР. В рамках презентації «Європейського клубу» відбулось інтерактивне спілкування з учнівською молоддю, під час якої учасники зробили перші кроки до «громадянської активності».
Фахівці сектору з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області розповіли молоді про Європейський суд з прав людини, а також про положення Конвенції про захист прав та основоположних свобод та протоколів до неї, ознайомили присутніх з основними напрямами проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» роз’ясненили  принцип дії сервісу «On-line – будинок юстиції» http://www.justzp.gov.ua/ua/news/fahivcyami_sektoru_z_pitan_zabezpechennya_diyalnosti_uryadovogo_upovnovazhenogo_u_spravah_evropeyskogo_sudu_z_prav_lyudini_golovnogo_teritorialnogo_up/3162,

Сюжет про захід: Телеканал Z https://www.youtube.com/watch?v=j-rtyUGYztk (13 хвилина)


Комментариев нет:

Отправить комментарий

После текста обсуждения выбирайте подпись Анонимный