четверг, 14 апреля 2016 г.

Регіональний круглий стіл «Організація формування в учнів навичок міжкультурної комунікації у виховному середовищі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів».

На виконання рішення Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин від 30.03.2016 р., у рамках реалізації дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення навчально-методичних засад формування у дітей навичок міжкультурної комунікації» (наказ Міністерства освіти і науки України від 05.12.2014 р. №1447) у стінах Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького 12 квітня 2016 року відбувся регіональний круглий стіл на тему «Організація формування в учнів навичок міжкультурної комунікації у виховному середовищі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів».
У роботі круглого столу взяли участь представники Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (Приходько В.М., Богомолова Н.М.), управління освіти Мелітопольської міської ради, науковці Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б.Хмельницького, керівники та педагогічні працівники загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.
Питання, які  були винесені на обговорення:
-   сучасний університет та навчальні заклади в концептуалізації та імплементації інтеркультурності у міжкультурну взаємодію учнівської молоді;
-   моніторингові дослідження стану та організації процесу формування навичок міжкультурної комунікації учнів;
-   система засобів формування у дітей навичок міжкультурної комунікації в різних культурно-освітніх практиках;
-   технології і методики міжкультурної комунікації учнів;
-   психолого-педагогічний супровід процесу культурного єднання учнів: досвід та інновації.

Під час обговорення були презентовані результати першого етапу спільного соціологічного моніторингу «Міжкультурна комунікація у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах Запорізької області», який проводився Центром соціологічних досліджень МДПУ та РІАЦ «Освіта та громадянське суспільство» КЗ «ЗОІППО» ЗОР.
Окремої уваги учасників заходу було привернуто до нового освітнього проекту для шкільної молоді - «ВРАХОВУЙ РІЗНИЦЮ», який реалізується Інститутом педагогіки НАПН України спільно з Всеукраїнською організацією «Вчителі за демократію та партнерство» Ключова ідея: РІЗНОМАНІТНІСТЬ —РЕСУРС ДЛЯ РОЗВИТКУ.
Цей проект сприяє розвитку критичного мислення та запроваджує сучасні інструменти комунікації, які сприяють більшій згуртованості громади шляхом надання вчителям та учням навчальних матеріалів, що стосуються конкретно конфлікту та перехідного етапу.
Навчальні матеріали містять заняття, що спрямовані на таке: допомогти учням формулювати і захищати власну позицію в обговореннях та дискусіях; виявляти маніпуляцію; бути вправними у спілкуванні у громадах, що зазнали впливу конфлікту; поважати різницю у думках та поглядах; а також опанувати навички, що сприяють згуртованості родини і громади з огляду на існування різних точок зору. Увагу зосереджено на розвитку комунікативних та емпатичних навичок, що дозволить особі здійснювати міжкультурну взаємодію, співпрацю, виявляти розуміння «іншості» та терпимість у стосунках, мати критичне мислення щодо соціального конфлікту в Україні.

У рамках проекту створено новий предмет для старшокласників — курс за вибором «Кроки до порозуміння». Про впровадження курсу у навчально-виховний процес розповіли педагогічні працівники навчальних закладів м Мелітополя, які відзначили, що такий курс стає дуже цікавий для старшокласників, а також надає педагогічні інструменти вчителям для формування комунікативних навичок у молоді, які так необхідні у сучасному житті.


Комментариев нет:

Отправить комментарий

После текста обсуждения выбирайте подпись Анонимный